8 grudnia 2022

Wprowadzono zakaz wstępu na plażę – kara do 30 tys.

Zamknięte plaże w Gminie Rewal

Wprowadzono zakaz korzystania z plaż i parków.

Od dzisiaj za spacer po plaży trzeba się liczyć z wysoką grzywną. Czy to ograniczy ilość osób przyjeżdżających obecnie nad morze?

Wśród ograniczeń, które obowiązują od 1 kwietnia 2020 jest zakaz korzystania z plaż i promenad. Plaże w gminie Rewal są szczególnie urokliwe właśnie wiosną, ale obecnie apelujemy o pozostanie w domach. Nowe przepisy zakazują również korzystania z bulwarów, parków i wypożyczalni rowerów. Czy ograniczy to ilość turystów, którzy stan epidemii traktują jak urlop?

ZAKAZ KORZYSTANIA Z PARKÓW, PLAŻ, BULWARÓW, PROMENAD I ROWERÓW MIEJSKICH
Ograniczenie dotyczy: przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.
Nie będzie można także korzystać z rowerów miejskich.

W myśl zapisu Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, rozdział 7 dotyczący czasowego ograniczenia korzystania z lokali lub terenów oraz obowiązku ich zabezpieczenia na terenie plaży mogą przebywać wyłącznie:
– rybacy,
– pracownicy Urzędu Morskiego
– przedstawiciele służb mundurowych odpowiadających za bezpieczeństwo.