8 grudnia 2022

Zbiórka gabarytów w gminie Rewal

Wywóz gabarytów w gminie Rewal odbędzie się w maju.

Urząd Gminy w Rewalu informuje o planowanej zbiórce odpadów wielkogabarytowych, która zostanie przeprowadzona w maju.

ZBIÓRKA OBJAZDOWA ODPADÓW Z TERENU GMINY REWAL
04.05.2020 r.
POGORZELICA, NIECHORZE
06.05.2020 r. REWAL
07.05.2020 r. ŚLIWIN
18.05.2020 r. POBIEROWO
20.05.2020 r. TRZĘSACZ, PUSTKOWO

ZASADY ODBIORU ODPADÓW

  1. Zbiórka odbędzie się w formie „wystawki”, tzn. wystawione odpady zostaną odebrane sprzed posesji.
  2. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, odpady należy wystawić przed posesją od godziny 7.00 do 8.00 w dniu „wystawki”, zgodnie z powyższym harmonogramem, w miejscu dostępnym i umożliwiającym załadunek.
  3. Rodzaje odpadów odbieranych podczas zbiórki: • zużyty sprzęt RTV: (telewizory, radia, magnetofony, odtwarzacze CD i DVD, wzmacniacze, kolumny, kamery itp.) – w każdej ilości, • zużyty sprzęt AGD: lodówki – kompletne (niekompletne nie będą odbierane), zamrażarki, pralki, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne, mikrofalówki, piecyki elektryczne itp. – w każdej ilości, • zużyte baterie i akumulatory – w każdej ilości, • odpady wielkogabarytowe (meble, elementy stolarki drewnianej itp.) – w ilości do 10 szt., • zużyte opony – w ilości do 4 szt. (nie dotyczy pojazdów ciężarowych, ciągników i przyczep rolniczych).
  4. Odpady budowlane, remontowe i rozbiórkowe nie podlegają odbiorowi w ramach tzw. „wystawki”. 5. UWAGA ! Zbiórka dotyczy tylko tych właścicieli nieruchomości zamieszkałych, którzy posiadają aktualną deklarację na odbiór odpadów komunalnych złożoną w Urzędzie Gminy Rewal.