9 grudnia 2022

Dużo ofert pracy sezonowej. Ile płacą nad morzem?

W ostatnim czasie pojawia się dużo ofert pracy sezonowej na terenie gminy Rewal. Pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników.

Tradycyjnie, najwięcej ofert jest w gastronomii, handlu i usługach. Trochę mniej w hotelarstwie. Tutaj pracę podejmują kobiety, które przybyły z Ukrainy. Dlatego dużo ofert pracy jest w języku ukraińskim. W odróżnieniu od lat ubiegłych, wielu pracodawców w ogłoszeniach podaje kwoty wynagrodzenia.

Pracowników brakuje również w branży budowlanej. Tutaj każda para rąk się przyda, a stawka godzinowa zaczyna się od 40 zł.

Jeżeli szukasz pracy nad morzem, to teraz jest najlepszy okres. Ilość ofert jest duża, a z czasem najlepsze oferty znikną. Dzisiaj osoba bez większych kwalifikacji można znaleźć ofertę pracy z wynagrodzeniem ponad 5000 zł/ miesiąc wraz z zakwaterowaniem.

Najważniejszą kwestią są zarobki. W takim razie ile oferują pracodawcy nad morzem?

Obecnie za miesiąc pracy nad morzem pracodawcy oferują około 4 500 zł brutto. Tyle zarobi kelnerka, pomoc kuchenna lub sprzedawca. Pokojowa może liczyć na wypłatę od 4500 zł do 6500 zł. Stanowiska kierownicze (kierownik recepcji, kierownik sali, manager) to już kwoty około 7000 zł miesięcznie. Trzeba pamiętać, że są to stawki deklarowane i są uzależnione od wielu czynników.

Ratownik na plaży może zarobić nawet 8 000 zł miesięcznie, pod warunkiem posiadania dodatkowych kursów. Ratownik na basenie to wynagrodzenie w wysokości około 5000 zł. Masażysta może zarobić średnio 6000 zł. Większość tych ofert nie zawiera kosztów noclegów, ale można znaleźć również ogłoszenia z takimi stawkami, gdzie pracodawca zapewnia nocleg.

Wyraźnie widać, że wynagrodzenia poszły ostro w górę, a i tak jest problem z pracownikami.