8 grudnia 2022

Nadchodzący sezon to wielka niewiadoma

Nie ma się, co oszukiwać, że tegoroczny sezon będzie dobry. Rosnące ceny sprawiają, że uważniej oglądamy każdy grosz.

Szalejąca inflacja sprawia, że Polacy muszą ciąć koszty, a przynajmniej rewidować dotychczasowe wydatki. Ponieważ niechętnie rezygnujemy z przyjemności, wiele osób mimo, że przyjedzie nad morze, to będzie oszczędniej gospodarowało pieniędzmi. Częściej od lokali gastronomicznych turystów będzie można spotkać w marketach. Czemu będą sprzyjać rosnące ceny.

Obiektów noclegowych przybywa. Właściciele noclegów będą musieli konkurować na coraz trudniejszym rynku. Dlatego, część już teraz rezerwuje terminy na sesje zdjęciowe apartamentów. W końcu profesjonalne zdjęcia sprzedają noclegi. Dzisiaj duża konkurencja wymaga profesjonalnego podejścia do marketingu. Zobacz Fotograf wnętrz nad morzem Pobierowo i okolice. Rezygnuje się z ulotek, folderów i wizytówek, a stawia na nowe formy reklamy.

Trudniejszy rynek sprawia, że właściciele noclegów rewidują efektywność poszczególnych serwisów noclegowych i rezygnują z tych najmniej efektywnych. Co ciekawe, cześć z serwisów sama tworzy zapytania do obiektów ze swojej bazy, by sprawić wrażenie dużej ilości zapytań od turystów. Gdy porówna się to z ilością dokonanych rezerwacji, często okazuje się, że mimo wielu zapytań rezerwacji jest jak na lekarstwo. Właściciele noclegów przyznają, że trwa wymiana pokoleniowa, wśród stałych klientów i trzeba zdobywać młodszych gości.

Otwieranie nowego biznesu nad morzem w tym roku wiąże się z dużym ryzykiem. Nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć jaki to będzie sezon. Ciężko określić jak bardzo kryzys odbił się na portfelach Polaków. Dodatkowo, w tym roku łatwiej będzie podróżować za granicę, więc spora grupa z pewnością wybierze ten kierunek. Z drugiej strony do krajowych wczasów może zachęcać bon turystyczny.

Warto również pomyśleć o odpowiedniej reklamie obiektu, ponieważ turysta będzie coraz bardziej wybredny. Zobacz też Reklamy Pobierowo Wiele obiektów przez ostatnie dwa sezony z uwagi na pandemię oszczędzało na reklamie, dlatego w tym roku zainteresowanie nowymi reklamami jest duże.

Ceny materiałów budowlanych drożeją z dnia na dzień, a często występują problemy z dostępnością, więc wielu właścicieli ogranicza remonty do niezbędnego minimum. Z drugiej strony, czy będzie taniej?

Wszystko wskazuje na to, że w tej chwili więcej jest pytań, niż odpowiedzi, Miejmy nadzieje, że obecny przypływ problemów zamieni się w przypływ gotówki w sezonie.