9 grudnia 2022

Rewalska wąskotorówka wraca na tory

Wąskotorówka Rewal Niechorze

Nadmorska Kolej Wąskotorowa powraca na tory.

Dobre wieści dla miłośników rewalskiej wąskotorówki.

Kolejka wąskotorowa wraca na trasę. Już 11 czerwca 2020 r. , w święto Bożego Ciała, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, ponownie rozpocznie przewozy.

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiczną w Polsce i regionie, zakładając, że stan rzeczy nie ulegnie pogorszeniu oraz nie pojawią się nowe fale zachorowań, w weekend Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r. rozpocznie się kolejny sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Pociągi będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy, zamieszczonym na stronie internetowej kolejki.

W kwietniu uporządkowano przepusty i rowy melioracyjne przy torowiskach oraz wymieniono stare podkłady kolejowe na trasie Modlimowo- Niedźwiedziska.

Podczas tegorocznego sezonu przewozowego, w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zachowane będą wszelkie obostrzenia sanitarne oraz procedury bezpieczeństwa, zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Punkty kasowe na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy wyposażone zostały w osłony pleksiglasowe, oddzielające kasjerów od klientów. Zakupione zostały również urządzenia i środki do dezynfekcji taboru. W wagonach zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Obsługa pociągów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej wyposażona będzie w środki ochrony osobistej.