8 grudnia 2022

Co robić w Pobierowie gdy pada deszcz

Co robić w Pobierowie gdy pada lub gdy nie ma plażowej pogody? Mamy ciekawą podpowiedź.

W tym roku plażowej pogody mamy jak na lekarstwo, jak nie leje to wieje i tak w kółko. Mamy dla Was ciekawy pomysł i prawdziwą perełkę. Spędzicie ciekawie czas a i dowiecie się wielu ciekawostek o regionie.

Co robić w Pobierowie gdy pada, czyli atrakcje na niepogodę

Niedawno, trochę przez przypadek trafiliśmy do Morskiego Centrum Nauki w Dziwnowie. To miejsce inne niż znane atrakcje nad morzem, które są nastawione na szybki zysk. Wejście do obiektu trzeba wcześniej zarezerwować, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Wejścia są o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00.

Zwiedzanie wystawy odbywa się z przewodnikiem, który oprowadza nas przez kolejne tematy, jak: historia, rybactwo, wyprawy morskie, liczne ciekawostki i nieznane fakty. Świetna narracja i ciekawy sposób prezentacji sprawiają, że zanim się zorientujecie minie 1,5 godziny. Dzieci najbardziej interesuje poszukiwanie bursztynów i ratownictwo na morzu.

Z pewnością jest to miejsce godne polecenia, szczególnie w dni gdy pogoda nie jest typowo plażowa. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Morskie Centrum Nauki Dziwnów ul. Parkowa 6a

Od 20 lipca organizowane jest tam również zwiedzanie nocne, które ma bardzo dobre opinie w internecie. Warto promować takie miejsca, bo w zalewie komercji takie miejsca to prawdziwe perełki naszego wybrzeża.