8 grudnia 2022

Dziwnów

Dziwnów to gmina sąsiadująca z gminą Rewal od zachodu gmina. Podpowiadamy, dlaczego odwiedzić Dziwnów oraz co warto tam zobaczyć.

W poniższym artykule przeczytasz o tym, co warto zobaczyć i jak najlepiej zwiedzać Dziwnów. Damy Wam prosty i skuteczny sposób na zobaczenie najciekawszych atrakcji turystycznych Dziwnów i okolica.

Dziwnów żeglarska stolica Pomorza Zachodniego

Dziwnów dawniej kojarzony był jako duży port rybacki, ale dzisiaj słynie z żeglarstwa i międzynarodowych regat. To tutaj odbywają się Mistrzostwa Świata i Europy w klasach Laser i Optimist. Nic dziwnego, bo Dziwnów jest otoczony wodą: morze, zalew, rzeka a nawet jezioro. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych i to przez cały rok.

Dziwnów, co warto zobaczyć

Dziwnów częściowo położony jest na Wyspie Wolin, a najbardziej charakterystycznym obiektem jest zwodzony most na Dziwnej, który łączy stały ląd z wyspą. W godzinach parzystych ruchome przęsło mostu unosi się na kilkanaście metrów, umożliwiając wypływanie statkom w morze. Dziwnów atrakcje turystyczne ma rozmaite, ale most zwodzony jest jedną z najbardziej spektakularnych. Dodatkowo możecie skorzystać z rejsów wycieczkowych po morzu i przepłynąć pod podniesionym mostem. Bilety sporo kosztują, a sam rejs trwa dość długo, dlatego jeżeli macie ograniczony czas, lepiej w tym czasie odwiedzić inne atrakcje w Dziwnowie. Jakie? Piszemy poniżej.

Co zwiedzić w Dziwnowie

Na początek zwiedzania Dziwnowa proponujemy odwiedzić Morskie Centrum Nauki Dziwnów, jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Dziwnowa. Znajdziecie tam wiele ciekawostek o okolicy i wskazówek dotyczących interesujących miejsc i wydarzeń. Zwiedzanie MCN jest podzielone na dwie części. Pierwsza to zwiedzanie z przewodnikiem, który w ciekawy sposób przedstawi Wam historię i ciekawostki związane z morzem i regionem. Druga to strefa eksperymentów, która zainteresuje przede wszystkim dzieci, ale rodzice też dowiedzą się ciekawych rzeczy. Zobacz więcej informacji dla odwiedzających Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie.

Z Morskiego Centrum Nauki proponujemy udać się na