9 grudnia 2022

Niechorze

Niechorze to mała nadmorska miejscowość, która kojarzona jest z latarnią morską, ale można tutaj odwiedzić rozmaite atrakcje turystyczne. Niechorze szczególnie chętnie jest wybierane przez rodziny z dziećmi.

Niechorze atrakcje turystyczne 2022

Niechorze atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Niechorzu. Gdzie wybrać się z dzieckiem i co robić w Niechorzu.

Atrakcje turystyczne Niechorze i okolica

Co zwiedzić w Niechorzu i okolicy. Najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne.

Niechorze atrakcje na niepogodę

Co robić podczas brzydkiej pogody w Niechorzu, gdzie się wybrać i co robić, gdy pada deszcz.

Aktualności, wydarzenia, informacje z ostatniej chwili

Informacje lokalne z Niechorza i okolicy. Sprawdź, co dzieje się w Niechorzu i gminie Rewal. Poniżej znajdziesz aktualności z gminy Rewal, której częścią jest Niechorze. Jeżeli chcesz zobaczyć informacje tylko z Niechorza to kliknij tutaj wydarzenia Niechorze.

Niechorze położone jest pomiędzy miejscowościami Rewal i Pogorzelica i terytorialnie należy do Gminy Rewal. Najbardziej charakterystyczną budowlą tej miejscowości jest latarnia morska, która po zmroku jest efektownie oświetlona. Nie brakuje tutaj atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jest muzeum i duży kompleks sportowy, ale więcej na ten temat znajdziecie w zakładce atrakcje Niechorze 2022.

Plaża w Niechorzu jest szeroka, z wyłączeniem okolic latarni morskiej. Warto zwrócić uwagę na różnicę wysokości, gdyż latarnia znajduje się na wysokim klifie, podczas gdy centrum miejscowości położone jest na poziomie morza. Charakterystycznym miejscem na plaży w Niechorzu jest baza rybacka, z malowniczymi łodziami rybackimi wyciągniętymi na plażę.

Wśród atrakcji turystycznych Niechorze ma kolejkę wąskotorową, której dworzec znajduje się w centrum miejscowości. Z wagoników kolejki można podziwiać Jezioro Liwia Łuża, jadąc w stronę Pogorzelicy. W drugą stronę można dojechać aż do miejscowości Trzęsacz, a nawet do miasta Gryfice.