2 lutego 2023

Trzęsacz

Trzęsacz to miejscowość, która słynie z ruin kościoła na stromym klifie, ale atrakcji jest tutaj o wiele więcej. Mimo, że to mała wioska to warto ją odwiedzić. Trzęsacz to nadmorska miejscowość, sąsiadująca z miejscowościami Rewal i Pustkowo. Jest tu kilka ciekawych miejsc, a okolica jest szczególnie malownicza. Platforma widokowa i startujący z klifu paralotniarze sprawiają, że sesja zdjęciowa na plaży w Trzęsaczu to świetny pomysł i niezwykła pamiątka.

Atrakcje turystyczne Trzęsacz

Trzęsacz atrakcje dla dzieci

Trzęsacz atrakcje turystyczne

Ciekawe miejsca w okolicy

Trzęsacz to jedna z najbardziej znanych turystycznie miejscowości zachodniego wybrzeża. Przez lata stał się żelaznym punktem praktycznie każdej wycieczki zorganizowanej. To doskonały przykład odwiecznej walki człowieka z morzem o każdy skrawek plaży. Ruiny Kościoła w Trzęsaczu, platforma widokowa wraz z konstrukcją zejścia na plażę, muzeum, a nawet kompleks sportowy to tylko część tego, co czeka na Was w Trzęsaczu. Dodatkowo pyszne jedzenie sprawi, że pobyt tutaj będzie udany i pozostanie na długo w Waszej pamięci.

Jak dojechać do Trzęsacza

Trzęsacz leży na trasie Dziwnów – Kołobrzeg, ale dojedziecie tutaj przez Kamień Pomorski i Pobierowo lub Kamień Pomorski i Dziwnówek. Dzisiaj Trzęsacz praktycznie połączył się z Rewalem, więc można też kierować się od strony Rewala na zachód.